O nás

Naše toustárna je malá řemeslná pekárna s kavárnou v srdci Holešovic. Je to klidné místo na setkávání, na malý dobrý oběd nebo kávu a sendvič s sebou, zdravé dobroty na svačinu pro děti nebo každodenní nákup poctivého pečiva.

Za krásně voňavými chleby, křupavými bulkami, šťavnatými tousty a sladkými dobrotami nejsou žádné stroje ani bezejmenné tváře. Je to naše toustí partička, která s láskou a řemeslnou zručností míchá ingredience, peče, krájí, ochutnává a s úsměvem na tváři prodává zákazníkům. 

Začínáme okolo půlnoci, kdy první pečlivě vybrané suroviny putují do díže a pak si spokojeně kynou, aby z nich okolo 8 hodin ráno byly čerstvě upečené chleby, bagety, bulky a sladké i slané šuplíky.

Vážíme si toho, že se denně můžeme věnovat tomu, co nás tolik baví.

 

Honza

Absolvent oboru Mezinárodní vztahy na UK a vyučený kuchař.

Po VŠ, jako praktické doplnění studia, se z lásky k řemeslu vyučil kuchařem.
Nyní je zabrán do hýčkání personálu, dobrot a hostů v toustárně, stejně jako do studia čínské medicíny. Zodpovědně a neustále ochutnává od všeho a všech, a tak má v toustárně pod kontrolu všechny dobrůtky.
Přítelkyně Rebeka, kolo, snowboard, cestování a toulání se se psem jsou jeho motivací a dobíjecím programem.

V toustárně mu teď nejvíc chutná pumpernickel s tuňákovou pomazánkou.

Honza
 
 
Adélka

Adélka

Poznáte ji na první pohled podle úsměvu a zrzavých drdůlků.

Tak jako ostatní v toustárně se přátelí s Honzou už roky. Vede malé skautky a podle skautského hesla „Buď připraven“ je připravena vám zlepšit náladu, uvařit skvělé kafe a zabalit s sebou dobroty na vaše cesty.
Miluje fantasy a sci-fi, organizování kulturních akcí a festivalů, kterých se také nadšeně účastní. Ráda třídí odpad a celou partičku v toustárně k tomu neúnavně motivuje.

V toustárně jí teď nejvíc chutná pečivo se sušenými rajčaty a švestkové máslo.

 

Martin

Kameník, který svou lásku k hmotě přenáší do chlebů, baget i bulek.

Občas si rád zaskočí i k něžnějším pracovním postupům, jako je pečení tolik oblíbených sladkých šuplíků.
Ve volném čase rád vaří kamarádům, jezdí na kole a chodí na procházky s hafíkem Eliškou. Jeho oblíbeným místem je zahrádka v hospodě „U kouzelníka“.
Je nejen zručný a pečlivý, ale také vtipný a svým smyslem pro legrácky udržuje tým v dobré kondici.

V toustárně si rád dá bulku s chorizem.

Martin
 
 
Pája

Pája

Cukrářka tělem i duší s nevídaným nadáním k vymýšlení a výrobě dobrůtek.

Stejně jako skautka Adélka, její sestra, je precizní a nadšená do všeho, co dělá. Ať už je to zkoušení nových receptů nebo trénink v kulečníku, ping-pongu či v popíjení černého piva, vždy jde do všeho naplno.
Navíc je zdatnou podporou Martinovi v rozvíjení legrácek.

V toustárně teď mezi její favority patří povidlový šnek.

 

Josef

Náš hlavní pekař a také všech pekařů král.

Peče chleby, bagety, bulky a špaldové šneky, ciabatty a dohlíží na nás všechny; a my jsme moc rádi jeho učni. Je tím, kdo vstává, když všichni ještě spíme, a díky němu je v toustárně napečeno už před 8 hodinou.
Rád vaří a miluje cestování po krásách naší vlasti, stejně jako procházky se svojí vnučkou Viktorkou. Ve volných chvílích, kterých není mnoho, rybaří.

V toustárně mu nejvíc chutná chléb, ke kterému si nosí tlačenku.

Josef
 
 
Partička v zázemí

Partička v zázemí

Pravidelnou a podstatnou součástí našeho týmu je partička v zázemí. U filmu by se jim říkalo „best boy“ a „runner“.

U nás jsou stejně nepostradatelní a dělají totéž - podporu za všech okolností, spojku mezi jednotlivými články, záchranný kruh. Připravují sendviče, domácí limonády, smoothie, musí od všeho umět všechno, a díky tomu jsou tak báječní.
V toustárně za našimi zády uvidíte permanentně v pohybu usměvavé zdravotní sestřičky, mámy na mateřské a studentky VŠ (budoucí ekonomky, ekoložky a psycholožky).

Nejvíce jim chutná fialové smoothie a noví špaldoví šneci.

 

Teta Kateřina

V přítomnosti Tety Kateřiny se cítíme jako na rodinném obědě. Je to člověk, ke kterému se chodíme radovat, křičet i brečet a odchazíme od něj s úsměvem.

Je pro nás "místem" kde se potkávají všechny naše toustí individuality a originality ...a přes všechny jejich rozdílnosti má Kateřina dar z nás utvářet jeden úžasně funkční toustárenský celek.

V životě již ochutnala nejspíš všechny druhy chleba, ale ten, který ji vždy na tuti poteší, je 100% žitný. A když k němu dostane naše trhané maso, bývá tuze blažená. Tvarohový šuplík s meruňkami z ní pak dělá tu nejspokojenější bytost v Holešovicích. Více o jejích receptech a projektech najdete na www.jakvonitymian.cz.

Teta Kateřina