Naše výrobky

Chleby, bagety, bulky...

Začínáme okolo půlnoci a okolím se šíří vůně čerstvě pečených chlebů, baget a bulek. Pšeničná, žitná, špaldová mouka, podmáslí, kmín, badyán, slunečnicová semínka, ořechy, sezam, olivový olej a ovesné vločky jsou základem našich chlebů. Tisíckrát vyzkoušené postupy, stálá teplota a dohled našich zkušených pekařů je přetaví v dobroty, které ráno vidíte na našich pultech.

S radostí nabízíme i bezlepkový chléb, který má však v polici vydatně pomoučené sousedy. Je báječný pro ty, kdo si potřebují odpočinout od pšenice a přidat do svého jídelníčku vlákninu. Žitný chléb je stálicí našeho repertoáru. A ty ostatní? Ty jsou prostě báječné.

Bulky jsou tak akorát na malý oběd nebo skvělou svačinku. S bagetami můžete doma čarovat – jako příloha k hlavnímu jídlu, zapečené nebo jen namazané vyzývají k nakousnutí.

Chleby, bagety, bulky
 
 
Tousty

Naše tousty

Po velkých toustech dostala toustárna své jméno. Chutnají nám všechny a těší nás, že chutnají i vám. Horké, čerstvě nachystané nebo zabalené do cestovní krabičky jsou ideální k obědu či večeři a lákají k odnesení.

Toustové chleby si pečeme sami podle vlastních receptů a doplňujeme je o pomalu pečená a lehce zauzená masa, čerstvou zeleninu a originální omáčky. Pro naše oblíbené vegetariány máme nachystanou variantu s kozím sýrem, carpacciem z červené řepy a balzamikovou redukcí.

Obložené toasty pro vás připravujeme v toustárně každé ráno a pak ještě v průběhu celého dne. A jsme rádi, že nás stále překvapujete jejich snědeným množstvím. Aktuálně se v nich přátelí tuňák s kukuřicí, kozí sýr s jablkem a brusinkami, hovězí šunka s kari omáčkou a marinovaná slanina, každé ráno dokřupava opečená, s medem a hořčicí.

 
 

Sladké pečivo

Sladkosti jsou naší další radostí. Ať už šuplíci, šneci nebo mufínci, drží se sezony, a tak se na jaře u nás potkáte s rebarborou, později s třešněmi a jahodami, na podzim s jablky, hruškami a ořechy a v zimě nás baví kokos a mák.

Nedokážeme být bez povidel, tvarohu a čokolády, proto u nás mají celoroční zastoupení. Máslo a ty nejlepší suroviny jsou samozřejmostí a také důvodem proč to v toustárně tak krásně voní.

Máme také rádi sladké zabalené na cesty, a tak si u nás můžete pořídit brownies, muffiny, tvarohový kelímek s čokoládou, panna cottu nebo müsli kelímek s ovocem a jogurtem.

Sladkosti
 
 
Káva a čaje

Káva a čaje

Je pro nás jednou týdně pražená v nedalekém holešovickém přístavu u dvou poctivých bratrů. Naše káva je 100% Arabika, složená z 80% Kolumbie a 20% Kostariky - směsi namíchané na míru Naší toustárně.

Kávu pro vás vaříme na profesionálním kávovaru La Spaziale. Rádi pro vás připravíme různé kávové speciality.

Čaje používáme výhradně sypané a můžete si u nás vybrat z pestré nabídky. V létě vás pak osvěží naše ledová káva nebo frappé s vanilkovou zmrzlinou.